Poniżej znajduje się spis imprez kulturalnych podczas których będzie można tzw. ujrzeć, czy też zobaczyć, bohatera tej stronicy WWW w akcji, ew. na żywo jak to zwykli mawiać niektórzy. Poza aktualnymi imprezami zamieszczone też są już te nieaktualne.
Biogram dostępny tutaj, informacje o publikacjach, imprezach, nagrodach dostępne TUTAJ


Colę dójmy wesoło! - występ Kabaretu Literackiego Tarnina
Kiedy: 16.01.2010. godzina: 20:00
Miejsce: Kurna Chata, ul. T. Królika 16, Tarnowskie Góry
Opis: 16 stycznia, czyli w sobotę, o godzinie 20.00 w restauracji Kurna Chata ( http://kurnachata.wizytowka.pl/ ) odbędzie się kolejny występ kabaretu literackiego Tarnina. Program tym razem będzie niósł nazwę: Colę dójmy wesoło! Tradycyjnie już: wstęp wolny, aczkolwiek pamiętajcie, iż liczba miejsc ograniczona, zatem kto pierwszy, ten lepszy (tak około 19.30 chyba wystarczy się zjawić).

Wieczór trzech dziadów - występ Kabaretu Literackiego Tarnina
Kiedy: 07.11.2009. godzina: 20:00
Miejsce: Kurna Chata, ul. T. Królika 16, Tarnowskie Góry
Opis: Tym razem kabaret literacki tarnina zaprezentuje progam iœcie œmiertelnie poważny. Tradycyjnie, jak zwykle należy pamiętać
1. by przyjœć wczeœniej, by zarezerować sobie miejsce;
2. że wstęp jest bezpłatnyTuthermun w sieci
Kiedy: 21.10.2009. godzina: 21:00
Miejsce: http://www.youtube.com/watch?v=OL0CEUblAb8
Opis: Słynny film autora tej strony wylšdował w sieci w sam raz akurat na Zaduszki. Film do obejrzenia na stronie : http://www.youtube.com/watch?v=OL0CEUblAb8 lub poniżej


LeszQ Waligóra ma blog
Kiedy: 21.10.2009. godzina: 21:00
Miejsce: http://www.tarnowskiegory.net.pl/blogs/posts/simperium
Opis: LeszQ Waligóra ma blog w którym porusza różne mniej i bardzie ważne kwestie. Wszyscy zainteresowani powinni się wklikać w http://www.tarnowskiegory.net.pl/blogs/posts/simperium

Odnowiona strona gazetki
Kiedy: 26.09.2009. godzina: 18:36
Miejsce: http://gazetka.waligora.eu
Opis: Strona internetowa gazetki œciennej została odnowiona. Pod adresem Gazetka.waligora.eu poza odnowionš stronš można ponadto zobaczyć,a przede wszystkim œcišgnšć najnowszš wersję gazetki


Cenne eksponaty - występ Kabaretu Literackiego Tarnina
Kiedy: 26.06.2009. godzina: 23:40
Miejsce: Muzeum, Sala Renesansowa, Rynek, Tarnowskie Góry
Opis: Szczegóły jeszcze nieznane, występ planowany do godziny 1 rano z okazji Nocy świętojańskiej.
Więcej tutaj: http://tg.net.pl/afisz/tarnina.htm

TV-NIE-MA w Dniu Kultury Ulicznej
Kiedy: 19.06.2009. godzina: 23:00
Miejsce: Galeria Sztuki Inny śląsk, Tarnowskie Góry
Opis: Projekt będący próbą odpowiedzi na pytanie, jak wyglądałaby telewizja niema - o ile taka w ogóle istniałaby. Twórca będzie się wspierał grą na akordeonie i rzadką umiejętnością wśród muzyków, a więc mordodarciem (wyciem - z polskiego na nasze). Na prezentację zaleca się przybycie z własnymi fotelami (bądŸ kanapami), w kapciach i z zestawem kanapek do pochrupania.
więcej tutaj:http://kulturauliczna.blogspot.com/2009/06/co-zaprezentuje-leszq-waligora-na-dku.html
Tuta zaś cały program imprezy: kliknij


Tuthermun - faraon umarły w Dniu Kultury Ulicznej
Kiedy: 19.06.2009. godzina: 22:20
Miejsce: tarnogórski Rynek
Opis: Dokumentalny film wykonany na zlecenie Egyptian Technology University we współpracy z "Group Important", prezentujący najstarszy materiał filmowy, jaki kiedykolwiek udało sie odnaleŸć. Po wielu latach badań, naukowcom udało się zdekowodać obraz i dŸwięk, a także dokonać wstępnej translacji treści. Rzeczą, która podzieliła środowisko naukowe, są wyniki wstępnego datowania powstania owego Ÿródłowego materiału, który sięga 30 wieku p.n.e. Bez względu na to, o ile lat pomylono się w tychże badaniach, warto obejrzeć coś, co bez wątpienia zasługuje na miano ochrzszczenia cudem świata.
więcej tutaj:http://kulturauliczna.blogspot.com/2009/06/co-zaprezentuje-leszq-waligora-na-dku.htmlTarnogórski Kabaret Literacki Tarnina w Rybnej
Kiedy: 14.06.2009. godzina: 19:00
Miejsce: Pałac w Rybnej (dzielnica Tarnowskich Gór)
Opis: Wystę wyjazdowy kabaretu Tarnina, tym razem w niedzielę zaprezentuje materiał stricte tarnogórski. Wstęp naturalnie bezpłatny.


GŁOSUJEMY!
W dniach:1,02,2008 - 07.03.2008 r.
Miejsce: Klikamy w http://www.inetcom.pl/glosujna.php?id=4910 lub na dole ekranu,
Głosowanie zakończy się 1 marca, Klikasz w link, zaznaczasz gwiazdk
Opis: ę z prawej, poczym GŁOSUJ. Strona aktulnie jest 2.w tabeli - dziękuję za wszystkie głosy, ale mam nadzieję, że do końca przyciœniemy!
UWAGA: zachęcam do dodania tego adresu: http://www.inetcom.pl/glosujna.php?id=4910 na stronę poczatkowa :D

Wielka i z rozmachem zrobiona gazetka ścienna o poezji
W dniach:19,11,2007 - 08.12.2007 r.
Miejsce: Tarnowskie Góry
Opis: Wielka i z rozmachem zrobiona gazetka ścienna o poezji poraz drugi pojawia się na terenie Tarnowskich Gór. Więcej na jej temat w dziale DO WIELU INNYCH lub na oficjalnej stronie: http://gazetka.waligora.eu

Postny karnawał - Tarnogórski Kabaret Literacki Tarnina
Kiedy: 25.01.2008. godzina: 20:00
Miejsce: Kurna Chata, ul. Teofila Królika 16, Tarnowskie Góry, tel: 0-696 399 333
Opis: Poraz kolejny kabaret Tarnina zaprezentuje materiał artystyczny, tym razem dotyczący i postu i karnawału... Jak dotrzeć do Kurnej Chaty, bohater tej strony www informuje poniżej. Ponadto uwaga: wszyscy chętni proszeni są o wczeœniejsze przychodzenie... bo potem miejsc nie ma, a obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy...

Wieczór promocyjny książki Historia srebrem pisana Jana Drechslera
Kiedy: 05.01.2008. godzina: 20:00
Miejsce: Galeria "Inny śląsk" Tarnowskie Góry, ul. K. Miarki 2, tel.: 32 285 54 73;
Opis: Wraz ze sporą częœcią kabaretu tarnina, bohater tej strony zadba o oprawę muzyczną spotkania...

Wystawa szopek Jana Drechslera
Kiedy: 08.12.2007. godzina: 19:00
Miejsce: koœciół Matki Bożej Królowej Pokoju (konwikt), Tarnowskie Góry, ul. Powstańców Œlšskich 2
Opis: Wraz z częściš kabaretu Tarnina bohater tejs trony www zadba o stronę dŸwiękową wieczoru inauguracyjnego, przygrywając kolędy i pastorałki tarninowe.

Tarnina - Przyjechali goście... czyli gulasz z wkładką tarniny
Kiedy: 24.11.2007. godzina: 20:00
Miejsce: "KURNA CHATA", ul.Teofila Królika 4, Tarnowskie Góry
Opis: Tym razem Tarnina przedstawi się z nieco innej perspektywy, a to dlatego, iż będzie się wszystko działo w ramach dni Europejskich. Przeważać będzie przede wszystkim materiał muzyczny.

Jak dotrzeć? Najprościej pytać o dyskotekę ONYX, po przeciwnej stronie znajduje się knajpka. Autobusy: przystanek przy ul. Powstańców (dla dojeżdżających z kierunku osiedla fazos, Strzybnicy, dworca pkp), przy ul. Gliwickiej (dla dojeżdżających od strony Gliwic, Zabrza), przy Parkowej (dla dojeżdżających od os. Przyjaźń). Dla wciąż niezorientowanych poniżej znajduje się mapka. Można również pytać na www.kurnachata.com.pl.
Mapka znajduje się nieco niżej.

Tarnina - antygwarki 2007
Kiedy: 16.09.2007. godzina: 20:00
Miejsce: "KURNA CHATA", ul.Teofila Królika 4, Tarnowskie Góry
Opis: UWAGA! Kabaret przenosi się z Wiśniowego Sadu do Kurnej Chaty, a wszystko dzięki niejakiemu panu Wernerowi.
Kbaret Tarnina jak zwykle wystąpi z zupełnie nowym materiałem a, że w nowym miejscu, to i będzie to zupełnie nowa jakość.
Jak dotrzeć? Najprościej pytać o dyskotekę ONYX, po przeciwnej stronie znajduje się knajpka. Autobusy: przystanek przy ul. Powstańców (dla dojeżdżających z kierunku osiedla fazos, Strzybnicy, dworca pkp), przy ul. Gliwickiej (dla dojeżdżających od strony Gliwic, Zabrza), przy Parkowej (dla dojeżdżających od os. Przyjaźń). Dla wciąż niezorientowanych poniżej znajduje się mapka. Można również pytać na www.kurnachata.com.pl.akcja literacka
W dniach:05,06,2007 - 31.06.2007 r.
Miejsce: Tarnowskie Góry
Opis: Wielka i z rozmachem zrobiona gazetka ścienna o poezji, tak się nazywa plakat za pomocą którego bohater tej strony WWW promuje poezję na ulicach Tarnowskich Gór, ale także na witrynach sklepowych (i tu serdeczne podziękowania osobom, które postawiły na kulturę i wyrażały na to zgodę), plakat również zawisł w bibliotekach, wybranych szkołach, domach kultury, również knajpkach.

Tarnina - "utopca umoczyć"
Kiedy: 16.06.2007. godzina: 20:00
Miejsce: "Wiśniowy Sad", ul.Odrodzenia 4, Tarnowskie Góry
Opis: To już rok istnienia tarnogórskiego kabaretu Tarnina, tak więc znów szykuje się zupełnie nowy materiał o utopcach, wiedźmach... i jak zwykle... za darmo. (więcej na http://www.tg.net.pl/tarnina)

Tarnina - "Zbrosławice moich marzeń"
Kiedy: 28.04.2007. godzina: 20:00
Miejsce: "Stodoła", Zbrosławice
Opis: Tym razem kabaret literacki Tarnina wystąpi poza miastem rodzinnym; zapowiada się poraz kolejny świetna zabawa. Jak zwykle: wstęp 0zł.

Tarnina - "Miłość ci wszystko wypaczy"
Kiedy: 24.03.2007. godzina: 20:00
Miejsce: "Wiśniowy Sad", ul.Odrodzenia 4, Tarnowskie Góry
Opis: Tarnina, czyli Tarnogórski Kabaret Literacki poraz kolejny zaprasza na swój występ. Jak to zwykle bywa, znów zostanie zaprezentowany nieznany nikomu materiał, zupełnie nowy, zupełnie świeży i zupełnie śmieszny.

I Forum Poetyckie
Kiedy: 21.03.2007. godzina: 18:00
Miejsce: "Dom Kultury" w Miasteczku Śląskim
Opis: Z okazji Międzynarodowego dnia poezji w Miasteczku będzie zorganizowane I Forum poetyckie. Wszyscy są na nie zaproszeni.

Tarnina - "Blaski i cienie Gwiazdy Betlejemskiej...
Kiedy: 29.12.2006. godzina: 20:00
Miejsce: "Wiśniowy Sad", ul.Odrodzenia 4, Tarnowskie Góry
Opis: Poraz kolejny tarnogóski kabaret literacki Tarnina wystąpi, tym razem z programem Blaski i cienie Gwiazdy Betlejemskiej, czyli niezapowiedziany gość, Poza bohaterem tej strony (który na cyi, czyli akordeonie zagra, to i tekst swój przeczyta) wystąpią także m.in.: Magdalena Milarska (wokal), Paweł Pytas (klarnet), Błażej Kanclerz (gitara, wokal), Andrzej Kanclerz (śpiew, czytać będzie teksty), Jan Drechsler, Katarzyna Stotko, Anna Jurzyca, Anna Krztoń i inni.
Wstęp bezpłatny
Do knajpki dotrzeć można od rynku schodząc w stronę Tarnogórskiego Centrum Kultury (ul. Sobieskiego),
z dworca: kierując się w stronę ronda, poczym w stronę TCKu. Knajpka znajduje się niespełna 200m dalej.

wieczór św. Cecylii
Kiedy: 16.11.2006. godzina: 18:00
Miejsce: Salezjański Zespół Szkół, Tarnowskie Góry
Opis: Podczas imprezy odbędzie się przedpremierowy pokaz najnowszych wizualnych wierszy autora. Adres: ul. Śniadeckiego 1, Górnośląskie Centrum Rehabilitacyjne

Tarnina
Kiedy: 02.11.2006. godzina: 20:00
Miejsce: galeria Wiśniowy Sad, Tarnowskie Góry
Opis: Spotkanie wspomnieniowe podczas, którego przypomniani zostaną tarnogórscy twórcy. Będzie refleksyjnie, ale nie znaczy, że smętnie... Podczas imprezy LeszQ Waligóra będzie tzw. elementem orkiestry, czyli osobą współodpowiedzialną za muzykę, a także będzie recytował fragment prozy św. pamięci Marka Zagóskiego.
Wstęp darmowy, impreza zakończy się przed godziną 22,
adres knajpki: ul. Sobieskiego (centrum miasta, naprzeciw Tarnogórskiego Centrum Kultury, ok 200m od Rynku)

Randka z poezją
Kiedy: 19.10.2006. godzina: 17:00
Miejsce: Galeria Inny Śląsk w Tarnowskich Górach
Opis: Impreza tarnogóskich warsztatów literackich z którymi LeszQ Waligóra jest związany, trochę popsoci i pobrzdękoli na akordeonie._______________stÓpka_______________
Biogram | Wywiad | Megasondy | O stronie
Księga Gości | Kontakt | liny (sznurki) | zmiany na www
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Autorem dźwięku, tekstu i obrazu jest bohater tej strony WWW. Pytania i sugestie kierować przez dział KONTAKT.
____________________BANNERY_I_PROMOCJA____________________

ekspozycje sztuki
GALERIA POEZJI - najpiękniejsze strony z wierszami Poezja.info :: Katalog Stron Humanistycznych Poezja.info :: Katalog Stron Humanistycznych Katalog Stron www Toronto Seeker Darmowe aliasy , domeny Katalog Stron Katalog stron Katalog stron Tiffany Otwarty Katalog Stron